Fotowoltaika

Fotowoltaika

Fotowoltaika w kilku słowach to proces wytwarzania energii elektrycznej polegający na konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny (stały) za pomocą paneli fotowoltaicznych.

Dlaczego warto posiadać fotowoltaikę?

  • to się opłaca – płać mniej za prąd
  • zwrot zainwestowanych środków w około 7-10 lat
  • możliwość skorzystania z datacji i dofinansowań
  • gwarancja trwałości instalacji przez około 30 lat

Fotowoltaika stwarza możliwość osiągnięcia dużych oszczędności w rachunkach za prąd. Odpowiednia dobrana moc instalacji z uwzględnieniem wszystkich parametrów może w znaczący sposób ograniczyć wykorzystywanie energii elektrycznej pochodzącej ze znanych nam źródeł. Takie oszczędności dają gwarancję zwrotu zainwestowanych środków w ciągu 7-10 lat. +

Ustawa o OZE pozwoliła na to, iż dziedzina taka jak fotowoltaika mogła zacząć się rozwijać i przynosić szereg korzyści. Ważnym krokiem w pozyskiwaniu środków na dofinansowanie planowanych inwestycji w tym zakresie są wszelkiego rodzaju programy pomocowe np. „Energia plus”

Ponadto rolnicy planując rozwój swoich działalności mogą dodatkowo skorzystać z ulgi inwestycyjnej na obiekty środowiskowe. Ulga ta przyznawana jest w wysokości 25% poniesionych nakładów inwestycyjnych. Dotyczy to zakupu i montażu urządzeń do wykorzystywania na cele produkcji energii z OZE –słońca, wiatru, wód, biogazu.

Oferujemy instalacje najwyższej jakości przy wykorzystaniu
Falowniki: Growatt, Fronius, Solplanet, SMA, Kaco, Huawei
Moduły (panele): JaSolar, MPSolar, LG, Qcells, Winaico, LONGi Solar
Konstrukcje: Baks, MPSolar

Zdjęcia z przykładowych realizacji: